Japonská katastrofa - otázky pro astrologa

09.04.2011 14:11

Nedávno jste našim čtenářům radil, aby neposlouchali zprávy, jenže to co se stalo v Japonsku má dopad na celý svět , lidi se třesou strachy z možného výbuchu jaderné elektrárny. Můžou nám hvězdy pomoc nějak tento stav pomoci  v klidu zvládnout ?

 

Astra inclinant, non necessitant. Staré latinské přísloví, které doslova znamená, že hvězdy naznačují, ale nenutí. Ukazuje na to, že naše životy nejsou hříčkou osudu a že hvězdy nabízí možnosti, v rámci kterých se my svobodně rozhodujeme, nejsme žádnými loutkami. To je nesmírně důležité si uvědomit, že jsme páni svého osudu sami. Všichni si svým jednáním a myšlením v přítomném okamžiku vytváříme svojí budoucnost. Ano, i myšlením. Myšlenka je energie a to co vysíláme taktéž přitahujeme. Tohle je ze všeho vůbec nejdůležitější. Proto pokud se svou myslí zaměřujeme na různé katastrofy, tragédie a neštěstí, necháme se jimi paralyzovat, podobně negativně laděné události přitahujeme i do našich vlastní životů. Nechci situaci v Japonsku nijak zlehčovat, ale je důležité naučit se k podobné události zaujmout „zdravý postoj“.

 

A co astrologie k tomu všemu tedy říká?

 

Čistě astrologicky mě japonské zemětřesení nepřekvapilo. Loni i letos jsou totiž celkově na nebi hodně tvrdé konstelace, které riziko přírodních katastrof zvyšují a i jsem o tom hovořil ve své prognóze na rok 2011. V jaké konkrétní podobě se to projeví, kde Matka příroda zasáhne, se velice špatně odhaduje. Nota bene, horoskop Japonska jsem doposud nijak zvlášť nesledoval. Nicméně při zpětném pohledu do japonského horoskopu je vidět, že současné období přináší Japonsku astrologicky krušné chvíle. Uran, který je součástí klíčových problematických konstelací roku 2011 vrhl v době zemětřesení napěťovou vazbu na Lunu horoskopu Japonska a zasáhl tak na jednom z nejcitlivějších míst horoskopu.

 

Máme se obávat dalších katastrof?

 

Podívejte se na to, kde se lidstvo nachází. Mění se klima, vyčerpáváme veškeré energetické a přírodní zdroje, dochází voda i potraviny, jsme přelidnění atd. Bylo by pošetilé domnívat se, že bude dopřáno lidstvu bez omezení si zde na Zemi brát, co se nám zachce a doufat, že vývojová křivka bude mít donekonečna rostoucí tendenci. Svým chováním si podřezáváme pod sebou větev a to se musí dříve či později projevit. Takže zcela určitě ano, katastrofy nás budou provázet a to spíše stále častěji.

Nicméně jak jsem již uvedl, slovo „obávat se“ není na místě. Pocit strachu je nesmírně silný a pokud ho vysíláme do vesmíru, navrátí se nám zpět opět strach. Vesmír v tom smyslu, jak ho chápu já, funguje tak trochu jako bumerang. Důležité je užívat si náš život, vychutnat si plnými doušky přítomný okamžik a děkovat za to, že je náš život takový, jaký je. Vždycky totiž může být hůře. Očekávejte, že vám život přichystá to nejlepší. Proč? Protože si to zasloužíte. Věřte si, mějte sami sebe rádi. Lidé jsou dnes taktéž rozmazlení a umí se jen málo radovat z maličkostí. Znovu se to naučit, to je výzva, kterou bychom měli všichni přijmout. Je na nás samotných, zda-li budeme žít šťastný život.

 

Děkujeme, Naše noviny