Naučte se astrologii!

23.08.2011 17:59

Astrologie je krásná disciplína, která se prolíná mnoha oblastmi života. Porozumění astrologickým principům doporučuji každému, protože astrologie je základem celistvého esoterického vnímání světa, kde se prolíná do mnoha dalších disciplín, ale setkáme se s ní velice často i v umělecké tvorbě starých mistrů. Astrologie nám může ovšem pomáhat i v běžném životě.


Máte pocit, že lidem kolem sebe nerozumíte? Že nevíte, co je smyslem Vašeho života a nevíte, jakým směrem se vydat? Přejete si žít v souladu s rytmy Vesmíru? Právě znalost astrologie umožňuje porozumění souvislostem v našem životě. Kdo astrologické principy ovládá, může žít uvědomělý život a může pomáhat nejenom sobě ale i ostatním. Naučit se astrologii může přitom úplně každý!

Mnozí se domnívají, že astrologie vyžaduje zvláštní schopnosti. Je to ovšem omyl, astrologie je totiž přístupná každému. Není zapotřebí talent (i když se samozřejmě může hodit), důležitá je pouze chuť studovat. Astrologie je snadná, ale je to běh na trochu delší trať. Kouzlu astrologie brzy propadnete, protože celá cesta poznávání jejích principů je vzrušující. Je ale vhodné zvolit vhodnou formu studia, protože ne každá vede k cíli.

Radím vám, abyste nespoléhali na knížky. Z knih se astrologii příliš naučit totiž nelze. Znám opravdu nespočet lidí, kteří leží v astrologických knížkách a přitom nejsou schopní udělat na své cestě výraznější krok. Místo toho se točí v kruzích a jsou to vlastně věční začátečníci. Důvodem je, že knihy jsou často nekvalitní a především nepochází od prakticky pracujících astrologů. Proto se v knihách stále dokola omílá popis jednotlivých prvků, ale nikde vás nenaučí, jak jednotlivé informace pospojovat. (aktualizace: právě z důvodu neuspokojivého stavu knih jsem sepsal a vydal trochu jinou knihu Astrologie pro samouky!)

Pokud jste věčným začátečníkem či jste astrologií doposud „nepolíbení“, nejlepší alternativou jsou astrologické kurzy. Při výběru kurzu je ovšem zapotřebí být .opatrný. Sám jsem ve svých astrologických začátcích prošel různými kurzy a zjistil jsem, že jejich kvalita je opravdu různá. Nalezl jsem několik věcí, které efektivitu studia značně snižovalo. Když jsme kdysi s kolegou Pavlem Hanzalem otevírali první běh našeho astrologického kurzu, zaměřili jsme se v koncepci právě na to, abych náš kurz měl pro studenty maximální přínos.

Našimi kurzy prošlo již několik stovek studentů a to nám dává jistotu, že jsme se vydali správným směrem. Studenti si pochvalují především dostatek praxe, která mnohdy chybí. Na kurzech se díváme na horoskopy, necháváme studenty samostatně uvažovat a hovořit. Myšlenkové postupy studentů upravujeme tak, aby byli schopní správně horoskop interpretovat. I dálkové kurzy obsahují velké množství praxe. Na závěr ročního kurzu výkladu osobního horoskopu je drtivá většina studentů schopná samostatně vyložit horoskop, což je i součást závěrečné zkoušky.

U našich studentů jsme se setkali i s názorem, že oceňují, že vyučujeme astrologii dva. S Pavlem se nejenom dobře doplňujeme, ale především nabízíme různé pohledy na svět. Studenti tak nemají dojem, že přednášející astrolog káže neměnné dogma, ale naopak vnímají celou problematiku plastičtěji. Posilujeme tím jejich schopnost vytvořit si vlastní názor, což je i v astrologii nesmírně důležité.

Pokud se s námi rozhodnete studovat astrologii, máte několik možností. Od října 2011 spouštíme další běh ročního astrologického kurzu, během kterého se naučíte vykládat osobní horoskop. Budeme se scházet vždy první pondělí v měsíci od 17:45 do 21:00 a celé roční studium vás vyjde na 4 500,- Kč. Bližší informace o kurzu naleznete zde.

Pokud nejste z Prahy a nemůžete dojízdět, je s ohledem na výše uvedené nejlepší alternativou náš dálkový kurz. Online studium probíhá formou mp3 nahrávek a doplňkových materiálů a je nastavené tak, aby se co nejvíce přiblížilo klasickému studiu. Výhodou je, že můžete studovat v moment, kdy se vám to hodí a studium můžete započít kdykoliv. K dispozici je fórum, kde se můžete na vše zeptat. Na výběr máte, zda-li budete chtít studovat výklad osobního horoskopu či rovnou pokročilejší témata. Osobní horoskop touto formou trvá dva semestry a vyjde vás tedy na 3 000,- Kč. Pokud budete chtít studovat partnerskou astrologii, prognózování či třeba zdravotní astrologii, téma je probráno během jednoho semestru a tak vás vyjde na pouhých 1 500,- Kč. Více informací naleznete zde.
 

S námi je astrologie opravdu dostupná pro každého!