Rozhovor o chystané knize Astrologie pro samouky

01.09.2014 10:18
Jaká byla vaše cesta k astrologii?
 
Moje cesta k astrologii nebyla příliš dlouhá a trnitá, protože jsem měl "štěstí" na správné učitele. Navíc jak jsem později zjistil, tento život není prvním, během kterého se astrologii věnuji. Od dětství se zajímám o různé esoterické obory a hned po střední škole jsem se vrhl do intenzivního studia astrologie.
Moje studium však do značné míry nebylo učením se něčeho nového, nýbrž rozpomínáním se na dávno zapomenuté informace. Astrologie mě zcela pohltila, stala se mojí životní láskou. Postupně jsem začal vykládat horoskopy druhým profesionálně a časem jsem začal astrologii i vyučovat na kurzech. Je úžasné sledovat, jaké změny může výklad horoskopu v druhých nastartovat. A ještě úžasnější je sledovat vývoj studentů astrologie. Ne nadarmo je astrologie považována za královskou esoterickou metodu a její znalost by měla být pro dobro všech co nejvíce rozšířená.
 
 
Jaké předpoklady by měl mít ten, kdo by se chtěl astrologii naučit?
 
Pro zvládnutí základní práce s horoskopy není zapotřebí žádný zvláštní talent. Stačí umět číst, psát a počítat. Zbytek je jenom o chuti zkoumat možnosti astrologie, věnovat jí čas a energii. Astrologii se nelze naučit rychle, je to běh na dlouho trať. Hodí se tedy určitá míra nadšení a trpělivosti.
 
Je těžké se astrologii naučit?
 
Záleží na tom, jakou cestou se rozhodne zájemce o astrologii vydat. Pokud půjde cestou knih a samostudia, zjistí, že mu spousta informací chybí a že je pro něj složité zorientovat se v horoskopu. Horoskop obsahuje mnoho prvků a pokud student nepochopí, jak tyto prvky pospojovat dohromady, poznat co je důležité a co méně, apod., nemá možnost horoskop pochopit.
Ten kdo se rozhodne navštívit kurz může porozumět astrologii snáze. Kvalitní kurzy ukazují naplno práci s horoskopy a tak lze osvětlit všechny principy a vést studenta správným směrem. K nám na kurzy nechodí jen začátečníci, ale i studenti, kteří leží několik let v knihách bez většího proniknutí do podstaty horoskopu. V průběhu je postupně každý schopen zorientovat se v horoskopu a vyložit správně konstelace. To mě přesvědčilo, že při správném vedení se astrologii může naučit každý. Rozhodl jsem se přenést svoje zkušenosti s výukou astrologie na papír a vytvořit nově pojatou učebnici, ze který se všichni zájemci naučí vyložit horoskop.
 
V čem se kniha tak liší od těch, které na toto téma již existují?
 
Knížka ponese název "Astrologie pro samouky" a je pojatá za zcela odlišný konec než většina knih s astrologickou tématikou. Běžné knížky se zaměřují na popis jednotlivých prvků horoskopu, jako je postavení planet ve znameních, domech, apod. Nicméně nepopisují, jak tyto jednotlivé prvky pospojovat smyslupně dohromady a získat z nich komplexní obraz. A jen v málokteré knížce narazíte alespoň na malou ukázku praktické práce s horoskopy.
Astrologie pro samouky je zaměřená na přímočaré a srozumitelné vedení od úplných základů až po samostatný výklad. Neopakuje to, co se dočtete ve všech ostatních knížkách. Každá lekce obsahuje část teoretickou, praktickou, běžné otázky studentů i test k ověření znalostí. Pracujeme s horoskopy různých známých osobností, na nichž si ukazujeme jednotlivé výkladové principy. V knížce klademe důraz na vlastní pochopení logiky fungování horoskopů a vybudování samostatného astrologického myšlení. Každý zájemce tak bude mít k dispozici zdroj, ze kterého je možné naučit se vyložit horoskop a využít tak pro sebe a druhé možnosti astrologie.
 
Kdy kniha vyjde?
 
Kniha je v tuto chvíli již napsaná a čeká na finální úpravy k vydání. Na vydání jsou zapotřebí prostředky, které se v tuto chvíli sbírají formou hromadného financování, tzv. crowdfundingu. Každý tak může přispět na vydání knihy a získá za to zajímavé odměny. V tuto chvíli se podařilo nasbírat již přes 80 % potřebné částky, ale kampaň je časově omezená. Když se do konce nepodaří nasbírat 100 %, peníze se vrátí přispěvatelům a kampaň končí. V tuto chvíli jsem optimista a věřím, že to můžeme zvládnout. Vážím si podpory všech a jsem vděčný za každý drobný příspěvek. Pokud vše vyjde dobře, rád bych stihl vydat knihu ještě na podzim.
 
Podívejte se na stránku kampaně na vydání Astrologie pro samouky, kde najdete všechny nezbytné informace: https://www.hithit.com/cs/project/718/astrologie-pro-samouky
 
Rozhovor pro žena-in.cz