Rozhovor o dětech roku 2008 pro týdeník Spirit

26.01.2008 15:30

V pátečním vydání týdeníku Spirit vyšel rozhovor týkající se dětí narozených v tomto roce. 

Týdeník SpiritTýdeník Spirit je dnes jediný esoterický "časopisový" tištěný počin, držme mu proto palce. 


Děti roku 2008


Rodiče samozřejmě zajímá osud dětí, obvykle si všichni přejí, aby byly zdravé, chytré, šťastné a úspěšné. Někteří dokonce neváhají složitě kombinovat a žádají o radu astrologa, aby nalezli ten „správný čas“ pro zplození a zrození svého potomka. Chcete vědět, co dostanou do vínku děti narozené v tomto roce? Odpovědět se vám pokusí pražský astrolog Vít Kuntoš. Říká, že pro skutečně hodnotnou astrologickou předpověď je třeba pracovat s konkrétním datem, s pokud možno přesnými časovými údaji a místem narození, neboť i lidé narození během jednoho dne na jednom místě  mají odlišné horoskopy. Ovšem mnohé může napovědět i pohled na pohyb pomalých, tzv. generačních  planet.

Jak se tento pohyb u zrozenců roku 2008 projeví? 

Začněme u Urana a Neptuna, které díky několikaletému setrvání v jednom znamení ovlivní celé generace. Uran vstoupil do Ryb v roce 2003 a bude tam zhruba do roku 2010. Neptun vstoupil do znamení Vodnáře v roce 1998 a opustí ho v roce 2011. Je jasné, že jejich vliv na osobní horoskop dětí bude mírný. Nicméně všechny děti narozené v roce 2008 budou mít šanci prožít náhlá poznání v duchovní oblasti, projít v tomto směru nezanedbatelnými posuny a zároveň budou mít výrazný smysl pro ideály a velkou lásku k lidem. Budeme u nich sledovat čím dál větší propojení s technikou. Nejpomalejší planeta Pluto se bude v průběhu roku přesouvat ze znamení Střelce do Kozoroha. A vzhledem k retrograditě (nějakou chvíli planeta z pohledu ze Země „couvá“) tomu bude hned natřikrát - na konci ledna, v polovině června a na konci listopadu. Na základě toho lze usuzovat obecnou změnu ovzduší. Od přátelského, optimistického a idealistického Střelce k tvrdému Kozorohu. Můžeme očekávat v průběhu příštích let transformaci v oblasti moci a touhy po ní. Děti s Plutem v Kozorohu mohou být ambicióznější, praktičtější a houževnatější, než děti s Plutem ve Střelci. Bez zajímavosti není, že do nového roku vstoupíme se Saturnem v Panně, v trigonu na  Jupitera na počátku Kozoroha. Tato konstelace vydrží do února a zopakuje se nám od července až do konce roku. Děti narozené v tomto čase tedy budou nesmírně důsledné, prakticky zaměřené, poctivé a pečlivé. Kolem února se dostane Saturn do trigonu na Pluto a Jupiter uzavře sextil s Uranem - v těchto aspektech setrvají zhruba do konce června. Děti budou mít hlubokou vnitřní sílu, budou nezdolné. Nebude jim činit obtíže manipulace s technickými vymoženostmi - co víc, budou k nim mít velice blízko. Navíc budou nesmírně živé, radostné, budou mít rády změny. V průběhu září uzavře Uran disharmonický aspekt se Saturnem, což nám vydrží až do konce roku. Narozené děti budou mít za úkol hledat rovnováhu mezi starým a novým. Měly by se naučit respektovat to, co již existuje a nebořit to. Mohou mít sklony k rebelství. Od října tuto konstelaci zpříjemní sextil Jupitera na Uran, která výše zmíněné zjemní a dodá morální aspekt.

Je možné označit nějaký měsíc za kritický nebo naopak, kdy můžeme čekat příchod  "sluníčkových" potomků?

Abych mohl říct, že někdo bude konfliktní nebo více nemocný a podobně, musel bych již pracovat s konkrétními a  přesnými časovými a místními údaji. Je nutné sledovat více prvků a aspektů. Nicméně z již řečeného vyplývá, že opozice mezi Saturnem a Uranem, která nastane od září, bude dětem přinášet nervozitu a vnitřní napětí, které se může projevit i zvýšenou konfliktností. Naopak nejhezčí konstelace dle mne nastanou v únoru (Saturn trigon Pluto a Jupiter, zároveň Jupiter sextil Uran). Tyto děti mohou být úspěšné, protože budou mít dostatek pevné vůle a inspirace, aby si šly za svými cíly.

Z pohledu astrologa - je lepší, když si rodiče příchod svého potomka plánují předem?

Během jednoho dne se Země otočí kolem svojí osy a díky tomu v každý moment vzniká nový nezaměnitelný horoskop. Je obrovský rozdíl, zda se člověk narodil v jedenáct dopoledne nebo třeba ve dvě odpoledne. Z toho vyplývá, že i když se pokoušíme naplánovat si na den příchod potomka, tak je zde stále obrovská škála možností, jak horoskop může vypadat. Na hodinu čas naplánovat nelze. Příroda je navíc stále mocná čarodějka a opravdu jen málokdy se podaří trefit plánovaný den. Náhoda neexistuje a moment narození rozhodně náhodou není. Plánovat proto může každý, jak chce, ale nad „vyšší mocí“ zatím nezvítězí.

Jak může rodičům pomoci odborně vypracovaný horoskop dítěte?

Je dobré vědět, kde se skrývá potenciál malého človíčka, rodiče ho tak mohou záhy navést správným směrem místo toho, aby sledovali falešnou stopu a dopouštěli se fatálních omylů a chyb. Když rodiče vědí, jaké povahy jejich dítě je, umějí s ním mnohem lépe zacházet, vyvarují se nepochopení.


Děkujeme za rozhovor   (zem)