Rozhovor pro Naše noviny

06.08.2013 13:05

Mnoho čtenářů Vašich horoskopů a pojednání se mě ptá - kdo je Vít Kuntoš?

 

Obyčejná lidská bytost, která touží jako každý jiný prožít šťastný a naplněný život. Možná jsem měl velké štěstí, že jsem brzy pochopil, že máme v našich vlastních rukách, budeme-li žít v radosti či utrpení. Rozhodl jsem se pro to první a to mě přivedlo k oborům, kterým se věnuji.

 

Jak jste v sobě objevil astrologa? 

 

Kudy povede moje cesta jsem tušil od mala. Zajímal jsem se o esoteriku, četl hodně knih a praktikoval různé metody. Ve 12ti jsem se dostal k vykládacím kartám a kyvadlu, začal jsem vykládat svým vrstevníkům. Protože v esoterice jsou obory mezi sebou propojené a astrologie je jedna z královských věd, stále jsem na ni narážel a něco ve mě hlasitě křičelo, že to je můj směr. Astrologii jsem naplno propadl na gymnáziu a na vysoké škole jsem absolvoval specializovanou školu a kurzy. Byl jsem překvapen, jak snadné pro mě bylo pochopit astrologické principy a tehdy mě poprvé napadlo, že tento život není první, kdy se astrologii věnuji. Při studiích jsem byl několikaletým pravidelným dobrovolníkem v oblasti vážně nemocných a nabyl jsem pocit, že právě skrze astrologii mohu realizovat svoji touhu být užitečný a pomáhat druhým. Studium ekonomie na vysoké škole jsem tak opustil a začal se naplno věnovat astrologii prakticky. 

 

Astrologie ale není Vaším jediným uměním, zabýváte se i dalšími "těmi zvláštními " proudy, můžete nám je představit?

 

Astrologie je z určité části uměním, ale jsem přesvědčený, že se ji může naučit každý. Na našich kurzech každý student zvládne vyložit smysluplně horoskop. Umění se z astrologie stává praxí, kdy vyložíte stovky horoskopů. Astrologie je však mnohem více spíše řemeslem. 

Z pohledu do horoskopu lze vyčíst velké množství informací, ale astrologie umožňuje zejména popis situace a pochopení. Klienti po výkladu vnímají nadhled a mír v duši, což mě naplňuje štěstím. Nicméně postupně se mi začali stále častěji objevovat klienti se zdravotními problémy a to byl pro mě signál, abych začal více studovat léčebné metody. Pracuji holistickým způsobem, ať už je to konkrétně práce s energií, měření kyvadlem, homeopatická léčba či jiné. Pochopil jsem, že jsou každý klient a jeho problémy jedinečné a na různé metody jinak reagují. Snažím se určit ten nejvhodnější postup kombinací všeho, co znám a umím. Touha pomáhat druhým a změnit svět k lepšímu jsou mým motorem. 

 

O čem sníte Vítku? A jaká je pro Vás představa štěstí? 

 

Jako majitel silně vzdušného horoskopu jsem často v oblacích a mám mnoho snů. Jsem vděčný, že se hodně mých snů již splnilo a děkuji za to každý den. Jeden velký sen si nyní již částečně plním. V posledních letech se věnuji včelaření. Mám několik úlů a chodím na včelařské učiliště. Včely a vše kolem nich jsem si zamiloval. Zjistil jsem, že je práce s lidmi a včelaření skvělá kombinace. Sním o bydlení v přírodě se zahradou a mnoha úly u baráku, tak uvidíme, kdy a jak přesně se tento sen zcela naplní.

Jinak štěstí je pouze stavem naší mysli. Často je to jen špatná volba, která zapříčiní, že šťastní nejsme. Například je jen na nás, jestli budeme mít zkaženou náladu, protože je pondělí a musíme do práce, nebo jestli to přijmeme s úsměvem na tváři. Já jsem často šťastný, protože jsem se tak rozhodl. Rozhodl jsem se věnovat věcem, které mě baví a pro mě a druhé dávají smysl. Samozřejmě, nejsem šťastný stále, různé události odvádí od štěstí pozornost. Trvalé štěstí je často nazýváno jako osvícení, které nás všechny čeká na konci naší cesty.